Vzdělávací program Británie s Britem a Amerika s Britem

05.05.2023

V posledním dubnovém týdnu 2023 jsme u nás ve škole mohli opět přivítat Neila z Velké Británie, který pro nás připravil dva zajímavé a zábavné vzdělávací programy.
Niel povyprávět o Velké Británii, jeho hlavním městě, typicky britských pokrmech a dalších zajímavostech země. Tohoto programu se zúčastnili žáci 6., 7. a 8. ročníků.
Žáci 9. ročníku se dozvěděli o Spojených státech amerických. Byla jim představena typická americká strava, sporty a další zajímavosti USA.
Nechybělo ani jazykové okénko, kde Neil poukázal na odlišnosti britské a americké angličtiny.
V průběhu programů mezi sebou, dle tříd, žáci soutěžili, jak ve vědomostním kvízu, tak ve znalosti anglických populárních písní.
Program se vydařil, žáci odcházeli s úsměvy na rtech a my doufáme, že si tuto akci zopakujeme pro nižší ročníky.
Mgr. Iva Slezáková

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 05. 05. 2023