V pondělí 22.5.2017 žáci 8. tříd se vydali vlakem do Prahy a navštívili velmi zajímavou a poučnou exkurzi „ Body the Exhibition“ na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Zde měli žáci jedinečnou možnost zhlédnout stovky exponátů týkající se lidského těla a mohli si tak utvořit komplexní představu o stavbě našeho těla a jeho fungování. Celou exkurzí nás provázel vyškolený medik, který nám detailně povídal o kosterní soustavě, svalstvu, dýchací, trávicí, oběhové, vylučovací, kožní a nervové soustavě, reprodukčních orgánech a také vývoji plodu a to vše na názorných reálných ukázkách lidských těl. Exponáty jsou v různých pozicích, aby návštěvníkům přiblížily, co se děje v jejich těle při běžném pohybu, sportu i odpočinku.
Součástí výstavy byla i interaktivní část, kde si žáci pod odborným vedením mediků naučili základům první pomoci a seznámili se také s následky civilizačních chorob od černých plic kuřáka po orgány napadené rakovinou.
Myslím, že každý si odnesl spoustu zajímavých informací z exkurze a krásné počasí podpořilo jen skvělý zážitek z tohoto dne.
Mgr. Petra Poláčková