Základní škola Pardubice-Dubina,
Erno Košťála 870

Dobrovolné PCR testování pro žáky základních škol

02.09.2021

Vzhledem k velikému zájmu o PCR odběr pro žáky základních škol, který jsme zaznamenali před začátkem školního roku, jsme se rozhodli otevřít naše odběrová místa pro PCR odběry ve dnech pátek 3.9. a sobota 4.9.

Za tímto účelem jsme vytvořili rezervační kalendář pouze pro rodiče žáků základních škol v Pardubicích.

Naše odběrová místa najdete na nádraží Pardubice – náměstí Jana Pernera https://reservatic.com/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-scim...

Dále potom v kasárnách

https://reservatic.com/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-scim...

 

Z mimořádného nařízení vyplývá, že pokud žák přinese v den testování potvrzení o výsledku testu provedeného zdravotnickým zařízením (naše odběrová místa), tak se nemusí při vstupu do školy testovat. Při prokázání se výsledkem AG testu je to ne starší než 72h a při PCR testu je to ne starším než 7 dní. Zvolili jsme proto úmyslně pátek 3.9. a sobotu 4.9. díky čemuž se otestovaný žák nemusí testovat jak 6.9. tak 9.9.

Naším cílem je co možná nejvíce usnadnit všem žákům začátek školního roku. Na našich OM jsou k dispozici vždy PCR ze slin a v případě zájmu také z nosu. Vždy se jedná o test hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Žáci, kteří nejsou účastníci takového pojištění (z pravidla cizinci) si takový test mohou na místě odběru uhradit a nechat proplatit u svých komerčních pojišťoven.

 

Tímto bych Vás rád požádal o postoupení této informace o otevřeném rezervačním kalendáři všem rodičům. Zároveň podotýkám, že kapacita našich OM míst je omezená a proto budeme PCR odběr provádět pouze rezervovaným účastníkům. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že o rezervace je vždy veliký zájem a bohužel ne vždy se dostane na každého.

 

V případě Vašich dotazů mne neváhejte kontaktovat.

 

Děkuji a přeji pěkný den

 

Jiří SAMEK
Jednatel / Obchodní Manažer

GO HEALTH s.r.o.
testování Covid-19 do firem

Telefon:   +420 733 133 220
Email:     jirka@gohealth.cz

Web:       www.gohealth.cz

Autor: zahalkova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 02. 09. 2021