Základní škola Pardubice-Dubina,
Erno Košťála 870

Den 2. škola v přírodě

03.05.2022

Tak a máme téměř za sebou druhý den školy v přírodě :-) Dneska bylo nakonec krásné počasí, tak akorát na odpolední výlet. Ale hezky od začátku, tedy od rána.. Zahájili jsme den bohatou snídaní formou švédských stolů, kde si každý našel a vybral cokoliv, co mu chutnalo. Na výběr byly různé druhy šunky, sýrů, vajíčková pomazánka, pečivo, ovoce, zelenina, marmelády, Nutella, lupínky všeho druhy, mléko, jogurt, toasty. Dopoledne jsme trochu předstírali učení. Ale moc jsme to nepřeháněli... K obědu byla hrášková polévka a domácí šišky s mákem.

A po poledním klidu už jsme vyrazili na trochu delší procházku. Šli jsme přes hory, přes lesy, po sněhu, do kopce, z kopce a zase jsme skončili u vodopádu. Tam jsme trochu načerpali další síly u limonády v místní útulné chaloupce a pokračovali jsme zpátky cestou k hotelu. Pan majitel v horské chatě děti moc chválil, abych tedy citovala, ptal se, jestli nejsou "nějaké divné", že jsou tak hodné. (Zatím jsou opravdu super, ale nemůžeme to říkat moc nahlas...) V lese jsme odehráli další týmovou hru. Tentokrát se běhalo pro věty ke stromům a celý tým je správně sestavoval. V této výzvě zvítězili zlatokopové ze státu Texas.

Po návratu jsme zjistili, že se hodnotil úklid na pokoji. Ajajaj.... U někoho to spíše než na získání nějakých dolarů vypadalo, že bude muset odevzdat ty již získané. Ale zítra to bude určitě lepší... :-) Za odpolední túru si všichni vysloužili již druhý zlatý valoun.

No a už nastal čas večeře - byla rajská omáčka, masové kuličky a těstoviny. Dle slov dětí to nebylo dobré. Ale vynikající! Za což jsme všichni moc rádi :-)

Večer se chystáme na menší společnou večerní stezku okolo hotelu, ale to ještě naši milí zlatopokové netuší. Tak snad najdou všichni poklad :-)

Zítra nás čeká bazén, sklárna a určitě zase spoustu zábavy. 

 

Krásnou dobrou noc všem rodičům. Když nejsme zrovna v zápalu hry, tak na vás moc myslíme. 

 

Vaši zlatokopové na honbě za zlatem

Autor: drahokoupilova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 07. 05. 2022