Prvorepublikový den

28.10.2018

V pátek 26.10. si naše škola připomněla 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci i učitelé přišli do školy v dobovém oblečení. Od rána byly slyšet každou přestávku v rozhlase prvorepublikové šlágry. V jednotlivých hodinách se žáci seznámili s historií Československé republiky a významnými osobnostmi té doby. V hodinách Čj měli žáci možnost poznat filmové hvězdy dané doby, dozvěděli se, jak vypadala výuka matematiky v provorepublikové škole (numerace), v D jak došlo k vyhlášení republiky a co nastalo poté, v hodině Inf se děti seznámily s předchůdci PC a prvními počítači, při Aj s latinou nebo v anglické křížovce našly významné osobnosti dob minulých a v Tv se také seznámily s nejslavnějšími československými sportovci a zacvičily si se Sokolem. Myslím, že celý den se vydařil a žákům se netradiční výuka líbila. A naši třídě to v dobovém oblečení moc slušelo wink.

Autor: polackova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 18. 11. 2018